Pociąg Opole - Poznań ceny od 72,82 zł

16/07/2024
+ Powrót
Zostań na Booking.com

Wyszukaj najtańszy bilet na Twoją podróż

Zabezpiecz swój bilet już dziś i skorzystaj z najlepszych ofert!

Dzisiaj Więcej
Jutro Więcej
2 dni Więcej
3 dni Więcej

Opole do Poznań przez pociąg

Podróż z Opole do Poznań przez pociąg wynosi 205,04 km i zajmuje 4 godz. i 50 min. Dziennie odbywa się 9 połączeń, z pierwszym odlotem o 06:24, a ostatnim o 22:38. Możliwe jest podróżowanie z Opole do Poznań przez pociąg za jedyne 72,82 zł lub aż 2903,81 zł. Najlepsza cena za tę podróż to 72,82 zł.

Najniższa cena72,82 zł
Czas trwania podróży4 godz. i 50 min
Połączenie dziennie9
Najniższa cena72,82 zł
Wyzsza cena2903,81 zł
Pierwszy wyjazd06:24
Ostatni wyjazd22:38
Dystans205,04 km
OdjazdOpole
PrzyjazdPoznań
PrzewoźnicyPOLREGIO, LOTWięcej

Pociąg Bilety od Opole do Poznań

Data odjazdu
wtorek, 16 lip 2024

Virail znajduje najlepsze oferty przejazdów kolejowych z Opole do Poznań

Jeśli szukasz najłatwiejszego sposobu na znalezienie najlepszej ceny przejazdu pociągiem, virail jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz datę, a virail pokaże Ci wszystkie połączenia oferowane przez naszych partnerów: dzieki filtrowaniu wyników znajdziesz rozwiązanie idealne dla Twojego budżetu i planu podróży. Virail przekieruje Cię na stronę przewoźnika w celu zapewnienia prostej i bezpiecznej rezerwacji.

Jaka jest cena najtańszego biletu na pociąg z Opole do Poznań?

Jeśli masz możliwość wcześniejszej rezerwacji, prawdopodobnie znajdziesz tanie bilety kolejowe z Opole do Poznań za 72,82 zł. Jeśli nie możesz rezerwować z wyprzedzeniem, bilety do Poznań kosztują około 241,60 zł.

Pociągi z Opole do Poznań: z którymi przewoźnikami możesz pojechać?

Virail znajduje oferty wielu przewoźników kolejowych w Europie i reszcie świata. Pokazuje na przykład możliwe połączenia kolejowe między Opole a Poznań oferowane przez .

Kiedy odjeżdża pierwszy i ostatni pociąg z Opole do Poznań?

Przejazd między Opole a Poznań zajmuje 4 godz. i 50 min. Pierwszy pociąg odjeżdża o 06:24, a ostatni o 22:38. Średnia długość podróży to 4 godz. i 50 min, ale najszybsze połączenia zabiorą cię do Poznań w ciągu 2 godz. i 24 min. Pierwszy pociąg odjeżdża z Opole o 06:24, a ostatni o 22:38.

Poprzez jakie stacje dojadę pociągiem z Opole do Poznań?

Pociągi do Poznań odjeżdzają z Opole ze stacji Opole, Jerzego i Ryszarda Kowalczyków,Opole Glowne,Opole Wschodnie i przyjeżdźają na stację Poznan,Poznań Starołęka,Poznań–Ławica.

Jeśli podróżujesz pociągiem z do Poznań z Opole: Ile jest dziennych połączeń?

Jeśli chcesz pojechać do Poznań z Opole pociągiem, dziennie dostępnych jest 9 połączeń. Zauważ, że trasy 6 są bezpośrednie, natomiast trasy CVCC wymagają jednej lub więcej przesiadek. Stąd, jeśli nie chcesz się przesiadać, polecamy wybrać opcję z połączeniem bezpośrednim. Wybierz jednak bilet bezpośredni, jeśli wolisz zostać w tym samym pociągu i uniknąć przesiadek. Lubisz podróżować pociągiem na trasie do Poznań z Opole? Możliwe, że dostępne jest tylko jedno połączenie dziennie.

Dziennie dostępnych jest 9 połączeń kolejowych na trasie do Poznań z Opole.Zauważ, że jest wśród nich 6 bezpośrednich i zero wymagających przesiadki. Nie będziesz więc musiał się przesiadać.

Pokaż pełny opisUkryj pełny opis

Porównaj ceny i bilety od Opole do Poznań

Tanie bilety pociąg od Opole do Poznań
Szukasz najlepszej oferty na bilet kolejowy na swoją podróż? Oto 4 sposoby na zdobycie tanich biletów kolejowych od Opole do Poznań.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem i zaoszczędź

Jeśli szukasz najlepszej oferty na podróż z Opole do Poznań, rezerwacja biletów kolejowych z wyprzedzeniem to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale pamiętaj, że bilety z wyprzedzeniem są zwykle dostępne dopiero na 3 miesiące przed datą podróży.

Zachowaj elastyczność w czasie podróży i odkrywaj podróże poza szczytem

Planowanie podróży poza godzinami szczytu oznacza nie tylko uniknięcie tłumów, ale także oszczędność pieniędzy. Elastyczność w harmonogramie i rozważenie alternatywnych tras lub czasów znacznie wpłynie na kwotę pieniędzy wydaną na przejście z Opole do Poznań.

Zawsze sprawdzaj oferty specjalne

Sprawdzanie najnowszych ofert może pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy, dlatego warto poświęcić czas na przeglądanie i porównywanie cen. Zadbaj więc o najlepszą ofertę na swój bilet i skorzystaj ze specjalnych taryf dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz zniżek dla grup.

Odblokuj potencjał wolniejszych pociągów lub pociągów łączących

Jeśli planujesz podróż z elastycznym czasem, dlaczego nie wybrać trasy widokowej? Jeżdżenie wolniejszymi pociągami lub pociągami przesiadkowymi, które zatrzymują się na większej liczbie przystanków, mogą zaoszczędzić pieniądze na bilecie — zdecydowanie warto rozważyć, czy mieści się to w Twoim rozkładzie jazdy.

Pokaż bilety wg
Najlepszy czas na rezerwację podróży od Opole do Poznań

Porada Virail Pro ✌: Rezerwując z 10-dniowym wyprzedzeniem, oszczędzasz średnio 10%.

Cena w miarę zbliżania się daty wyjazdu

Firmy kolejowe mogą pobierać wyższe ceny biletów w miarę zbliżania się daty odjazdu. Ceny w kolejnych dniach mogą wahać się od około 82,88 zł do 101,78 zł, ale mogą ulec zmianie. Radzimy dokonać rezerwacji tak wcześnie, jak to możliwe, aby potencjalnie zaoszczędzić do 19% na swojej podróży!

Najlepszy czas na rezerwację tanich biletów kolejowych od Opole do Poznań

Najtańsze bilety kolejowe Opole - Poznań można znaleźć już za 69,51 zł, jeśli masz szczęście, lub średnio 88,93 zł. Najdroższy bilet może kosztować nawet 96,33 zł.

Znajdź najlepszy dzień na podróż pociągiem do Poznań

Podróżując pociągiem do Poznań, jeśli chcesz uniknąć tłumów, możesz sprawdzić, jak często nasi klienci podróżują w ciągu najbliższych 30 dni, korzystając z poniższego wykresu. Średnio godziny szczytu podróży to między 6:30 a 9 rano lub między 16:00 a 19:00 wieczorem. Należy o tym pamiętać podczas podróży do miejsca wyjazdu, ponieważ dotarcie na miejsce może zająć trochę więcej czasu, szczególnie w dużych miastach!

Przewoźnicy na tej trasie

Dowiedz się więcej o przewoźnikach na tej trasie.

Lufthansa to niemiecka linia lotnicza i jedna z największych linii lotniczych w Europie. Został założony w 1953 roku i obsługuje loty do ponad 200 miejsc na całym świecie. Lufthansa jest członkiem Star Alliance, największego sojuszu linii lotniczych na świecie. Linia lotnicza dysponuje flotą ponad 300 samolotów, w tym samolotów typu Airbus i Boeing. Lufthansa oferuje swoim pasażerom szereg usług, w tym rozrywkę podczas lotu, Wi-Fi oraz program dla osób często podróżujących o nazwie Miles & More. Linia lotnicza znana jest z wysokiej jakości usług i zdobyła liczne nagrody za zadowolenie klientów i standardy bezpieczeństwa.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji polskich kolei państwowych zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Firma obsługuje różne typy pociągów, w tym pociągi Intercity, Express, Regional, Pendolino i EuroNight. PKP eksploatuje również pociągi dużych prędkości pod marką „Pendolino”, które mogą rozwijać prędkość do 250 km/h.

POLREGIO to regionalne połączenie kolejowe w Polsce, które łączy różne miasta w kraju. Jest obsługiwany przez Polskie Koleje Państwowe (PKP) i oferuje niedrogie i wygodne opcje transportu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Pociągi POLREGIO zapewniają połączenia z największymi miastami, takimi jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Poznań. REGIO (R), REGIOplus, interREGIO (IR) i REGIOekspres (RE) to różne rodzaje pociągów obsługiwanych przez POLREGIO.

Rodzaje biletów i udogodnienia od Opole do Poznań

Porównaj różne rodzaje biletów i udogodnienia oferowane przez PKP podczas podróży od Opole do Poznań.

Second Class

Bilety drugiej klasy na PKP Intercity są tańsze, oferują standardowe miejsca siedzące z podstawowymi udogodnieniami i mogą być bardziej zatłoczone w godzinach szczytu podróży.
wifi WiFi
power_sockets Gniazdka elektryczne
luggage Bagaż
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie
air_con Klimatyzacja
bicycle Rower

First Class

Bilety pierwszej klasy w pociągach PKP oferują większe, wygodniejsze siedzenia, więcej miejsca na nogi, lepsze wyposażenie i udogodnienia, bezpłatne przekąski i napoje oraz cichszą atmosferę, ale są droższe.
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie

Opis obiektu

Dowiedz się więcej o różnych udogodnieniach dostępnych na pokładzie każdego przewoźnika na tej trasie.

wifi WiFi open icon close icon
Wszystkie krajowe pociągi Express InterCity oferują teraz bezpłatne Wi-Fi, podobnie jak na wybranych trasach międzynarodowych do Berlina i Wiednia, dzięki partnerstwu z T-Mobile, wiodącym operatorem komórkowym w Polsce.
quiet_zone Strefa Ciszy open icon close icon
Strefa Ciszy, bezpłatna, znajduje się w wagonie nr. 7 w każdym pociągu Express InterCity Premium, mieszczącym 61 miejsc.
power_sockets Gniazdka elektryczne open icon close icon
Pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych, których duża liczba dostępna jest zarówno w przewozach PKP regionalnych, jak i PKP międzyregionalnych.
luggage Bagaż open icon close icon
Podczas ich podróży możesz skorzystać z bezpłatnego limitu bagażu. Obejmuje to małe i łatwe do przenoszenia przedmioty, które mieszczą się w schowkach nad głową i pod siedzeniami. Jeżeli jednak bagaż jest zbyt duży, aby zmieścić się w tych przedziałach, naliczona zostanie opłata w wysokości 5,81 zł za sztukę. Dlatego przed wejściem do pociągu należy zwrócić uwagę na rozmiar bagażu pasażera, aby uniknąć dodatkowych opłat.
accessibility Dostępność open icon close icon
PKP Intercity zapewnia wyznaczone miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, przydzielone w zależności od rodzaju przewozu. W pociągach EIP zaleca się, aby tacy pasażerowie dokonali rezerwacji z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem, chociaż miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich są stale dostępne. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą również kupić bilety bezpośrednio w pociągach EIP, jeśli wyznaczone miejsca pozostaną otwarte. Dodatkowo na niektórych trasach pociągów znajdują się wagony przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Warto pamiętać, że jeśli niepełnosprawny pasażer podróżuje z psem asystującym, ma obowiązek zarezerwować cały przedział w wagonach z kuszetką.
food_and_drink Jedzenie i picie open icon close icon
Każdy podróżny otrzymuje bezpłatny napój niezależnie od klasy, a pasażerowie pierwszej klasy mogą również zjeść posiłek serwowany na swoim miejscu.
air_con Klimatyzacja open icon close icon
Wszystkie pociągi są wyposażone w klimatyzację.
bicycle Rower open icon close icon
Podczas podróży pociągiem możesz przewieźć niektóre przedmioty bezpłatnie. Są wśród nich łatwe do przenoszenia rzeczy mieszczące się w schowkach nad głową i pod siedzeniem, a także rozłożony wózek podczas podróży z dziećmi i jedna para nart. Za każdy przywieziony przez nich rower należy jednak uiścić dodatkową opłatę, pod warunkiem, że jest on rozłożony, a nie zapakowany.
Usługi na pokładzie POLREGIO, LOT and Lufthansa od Opole do Poznań
Porównaj usługi na pokładzie podczas podróży z Opole do Poznań przez train.
Udogodnienia POLREGIO LOT Lufthansa PKP
wifi WiFi check check check check
luggage Bagaż check check check check
accessibility Dostępność check cross cross check
bicycle Rower check cross cross check
food_and_drink Jedzenie i picie cross check check check
quiet_zone Strefa Ciszy cross cross cross check
power_sockets Gniazdka elektryczne cross cross cross check
air_con Klimatyzacja cross cross cross check

Opole do Poznań Emisje CO2 przez Pociąg

Ecology
Pociąg
14.35kg
Autobus
15.38kg
Lot
41.01kg
Samochód
32.81kg
Jaka jest emisja CO2 dla pociągu od Opole do Poznań? Emisje Co2 dla pobrania pociąg między Opole a Poznań wynoszą 14.35kg.
Ile CO2 zaoszczędzę, jadąc pociągiem między Opole a Poznań? Podróżując pociągiem między Opole a Poznań, zaoszczędzisz 26.66kg emisji Co2 w porównaniu z lotem, 1.03kg w porównaniu z autobusem i 18.46kg w porównaniu z samochodem.

Czy coś możemy poprawić?

Często Zadawane Pytania

Ile kosztuje bilet pociąg od Opole do Poznań?
Bilet pociąg z Opole do Poznań to 241,60 zł. Jednak cena różni się w zależności od tego, jak wcześnie kupujesz i czy jest to pracowita pora dnia. Czasami można je znaleźć za tak tanie, jak 72,82 zł.
Jaki jest najtańszy bilet na pociąg z Opole do Poznań?
Najtańszy bilet, jaki można uzyskać z Opole do Poznań, to 72,82 zł. Zalecamy rezerwację jak najwcześniej i poza godzinami szczytu, aby uzyskać najtańszy możliwy bilet.
Jaka jest odległość między Opole a Poznań przez pociąg?
Opole do Poznań to 205,04 km.
Jak długo trwa pociąg między Opole a Poznań?
Opole do Poznań to średnio 4 godz. i 50 min. Jednak najszybsza opcja zabierze Cię tam w 2 godz. i 24 min.
Jakie firmy działają od Opole do Poznań?
Opole do Poznań jest obsługiwany przez operatorów 5. Możesz znaleźć na Virail POLREGIO, LOT, Lufthansa, PKP, Air Baltic and Air Bagan świadczących usługi na tej trasie.
Ile pociąg dziennie zmienia się z Opole na Poznań?
Opole do Poznań ma średnio 9 połączeń dziennie.
O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg od Opole do Poznań?
Najwcześniejszy pociąg od Opole do Poznań rozpoczyna się pod adresem 06:24. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg od Opole do Poznań?
Najnowszy pociąg od Opole do Poznań odchodzi o 22:38. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
Czy powinienem zarezerwować bilet z wyprzedzeniem od Opole do Poznań?
Jeśli możesz, zalecamy jak najwcześniejszą rezerwację biletu, aby zapewnić sobie większe oszczędności. Najtańszy bilet pociąg, jaki znaleźliśmy, to 72,82 zł, ale może on ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania.
Ile bezpośrednich połączeń przechodzi z Opole do Poznań?
Istnieje średnio 6 z Opole, aby przejść do Poznań.
Jaki jest najszybszy czas podróży między Opole a Poznań przez pociąg?
Najszybszy czas podróży przez pociąg między Opole a Poznań to 2 godz. i 24 min.
Czy istnieje bezpośredni pociąg z Opole do Poznań?
Tak, istnieje bezpośredni pociąg między Opole a Poznań.
Jakie są emisje CO2 dla Opole do Poznań przez pociąg?
Podróż pociąg z Opole do Poznań generuje 14.35kg emisji CO2.

Przejdź lokalnie z Opole

Popularne trasy

Weekendowe wypady z Opole

Trasy międzynarodowe z Opole i okolic

Inne miejsca docelowe z Opole

Główne połączenia kolejowe do Poznań

Powiązane trasy

Inne popularne trasy