Pociąg Kraków - Gdańsk ceny od 79,57 zł

24/07/2024
+ Powrót
Zostań na Booking.com

Wyszukaj najtańszy bilet na Twoją podróż

Zabezpiecz swój bilet już dziś i skorzystaj z najlepszych ofert!

Dzisiaj Więcej
Jutro Więcej
2 dni Więcej
3 dni Więcej

Kraków do Gdańsk przez pociąg

Podróż z Kraków do Gdańsk przez pociąg wynosi 485,65 km i zajmuje 6 godz. i 37 min. Dziennie odbywa się 10 połączeń, z pierwszym odlotem o 00:10, a ostatnim o 23:41. Możliwe jest podróżowanie z Kraków do Gdańsk przez pociąg za jedyne 79,57 zł lub aż 587,87 zł. Najlepsza cena za tę podróż to 79,57 zł.

Najniższa cena79,57 zł
Czas trwania podróży6 godz. i 37 min
Połączenie dziennie10
Najniższa cena79,57 zł
Wyzsza cena587,87 zł
Pierwszy wyjazd00:10
Ostatni wyjazd23:41
Dystans485,65 km
OdjazdKraków
PrzyjazdGdańsk
PrzewoźnicyPKP, POLREGIO

Pociąg Bilety od Kraków do Gdańsk

Data odjazdu
środa, 24 lip 2024

Porównuj najlepsze ceny biletów z Kraków do Gdańsk

Znalezienie idealnego połączenia kolejowego nigdy nie było prostsze: dzięki virail możesz porównać setki ofert naraz wpisując tylko datę wyjazdu. Poprzez flitry ceny i daty wyjazdu możesz ograniczyć liczbę wyników i znaleźć idealne rozwiązanie. Rezerwacja ma miejsce na stronie przewoźnika, na którą zostaniesz automatycznie przekierowany.

Jaka jest cena biletu na pociąg z Kraków do Gdańsk?

Średnia cena biletów kolejowych z Kraków do Gdańsk to 192,11 zł. Możesz jednak znaleźć tańsze bilety, jeśli planujesz podróż z wyprzedzeniem lub jeśli możesz wybrać elastyczne daty: najtańsze bilety na pociąg z Kraków do Gdańsk kosztują około 79,57 zł.

Którzy przewoźnicy kolejowi zabiorą Cię z Kraków do Gdańsk?

Virail znajduje oferty wielu przewoźników kolejowych w Europie i reszcie świata. Pokazuje na przykład możliwe połączenia kolejowe między Kraków a Gdańsk oferowane przez .

Ile zajmuje podróż z Kraków do Gdańsk i kiedy odjeżdżają pociągi?

Dotarcie do Gdańsk zajmie Ci 6 godz. i 37 min. Pierwszy pociąg odjeżdźa z Kraków o 00:10, a ostatni o 23:41'. Pierwszy pociąg do Gdańsk odjeżdzą o 00:10, a ostatni o 23:41. Podróż trwa średnio 6 godz. i 37 min, ale najszybsze połączenia zabiorą Cię do Gdańsk w 4 godz. i 51 min.

Jakie stacje obsługują trasę Kraków - Gdańsk?

Pociągi do Gdańsk mogą odjeżdzać z Krakow Straszewskiego,Krakow, ul. Dworcowa,Krakow,Kraków, Rondo Matecznego,Kraków Airport i przyjeżdżać na stację Gdansk Glowny,Gdańsk Lech Wałęsa Airport, GDN,Gdańsk Wrzeszcz,Gdańsk.

Ile połączeń z Kraków do Gdańsk jest każdego dnia?

Dostępnych jest 10 połączeń kolejowych do Gdańsk z Kraków. Zauważ, że wśrod nich jest 10 połączeń bezpośrednich i 0 połączeń z co najmniej jedną przesiadką. Mimo tego, wybór biletu z przesiadką może być bardzej skuteczny, jeśli chcesz dotrzeć do Gdańsk na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli jest zbyt mało połączeń chociaż podróż będzie dłuższa. Na trasie z Kraków do Gdańsk jest dostępne jedynie jedno połączenie kolejowe dziennie. Bądź uważny, rezerwując bilet.

Jeśli podróżujesz z Kraków do Gdańsk, dostepnych jest 10 połączeń. Zauważ, że wszystkie 10 połączenia są bezpośrednie. Nie ma połączeń z przesiadkami. Nie będziesz musiał się przesiadać.

Pokaż pełny opisUkryj pełny opis

Porównaj ceny i bilety od Kraków do Gdańsk

Tanie bilety pociąg od Kraków do Gdańsk
Szukasz najlepszej oferty na bilet kolejowy na swoją podróż? Oto 4 sposoby na zdobycie tanich biletów kolejowych od Kraków do Gdańsk.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem i zaoszczędź

Jeśli szukasz najlepszej oferty na podróż z Kraków do Gdańsk, rezerwacja biletów kolejowych z wyprzedzeniem to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale pamiętaj, że bilety z wyprzedzeniem są zwykle dostępne dopiero na 3 miesiące przed datą podróży.

Zachowaj elastyczność w czasie podróży i odkrywaj podróże poza szczytem

Planowanie podróży poza godzinami szczytu oznacza nie tylko uniknięcie tłumów, ale także oszczędność pieniędzy. Elastyczność w harmonogramie i rozważenie alternatywnych tras lub czasów znacznie wpłynie na kwotę pieniędzy wydaną na przejście z Kraków do Gdańsk.

Zawsze sprawdzaj oferty specjalne

Sprawdzanie najnowszych ofert może pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy, dlatego warto poświęcić czas na przeglądanie i porównywanie cen. Zadbaj więc o najlepszą ofertę na swój bilet i skorzystaj ze specjalnych taryf dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz zniżek dla grup.

Odblokuj potencjał wolniejszych pociągów lub pociągów łączących

Jeśli planujesz podróż z elastycznym czasem, dlaczego nie wybrać trasy widokowej? Jeżdżenie wolniejszymi pociągami lub pociągami przesiadkowymi, które zatrzymują się na większej liczbie przystanków, mogą zaoszczędzić pieniądze na bilecie — zdecydowanie warto rozważyć, czy mieści się to w Twoim rozkładzie jazdy.

Pokaż bilety wg
Najlepszy czas na rezerwację podróży od Kraków do Gdańsk

Porada Virail Pro ✌: Rezerwując z 10-dniowym wyprzedzeniem, oszczędzasz średnio 10%.

Cena w miarę zbliżania się daty wyjazdu

Firmy kolejowe mogą pobierać wyższe ceny biletów w miarę zbliżania się daty odjazdu. Ceny w kolejnych dniach mogą wahać się od około 88,51 zł do 133,12 zł, ale mogą ulec zmianie. Radzimy dokonać rezerwacji tak wcześnie, jak to możliwe, aby potencjalnie zaoszczędzić do 34% na swojej podróży!

Najlepszy czas na rezerwację tanich biletów kolejowych od Kraków do Gdańsk

Najtańsze bilety kolejowe Kraków - Gdańsk można znaleźć już za 102,76 zł, jeśli masz szczęście, lub średnio 118,43 zł. Najdroższy bilet może kosztować nawet 167,76 zł.

Znajdź najlepszy dzień na podróż pociągiem do Gdańsk

Podróżując pociągiem do Gdańsk, jeśli chcesz uniknąć tłumów, możesz sprawdzić, jak często nasi klienci podróżują w ciągu najbliższych 30 dni, korzystając z poniższego wykresu. Średnio godziny szczytu podróży to między 6:30 a 9 rano lub między 16:00 a 19:00 wieczorem. Należy o tym pamiętać podczas podróży do miejsca wyjazdu, ponieważ dotarcie na miejsce może zająć trochę więcej czasu, szczególnie w dużych miastach!

Przewoźnicy na tej trasie

Dowiedz się więcej o przewoźnikach na tej trasie.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji polskich kolei państwowych zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Firma obsługuje różne typy pociągów, w tym pociągi Intercity, Express, Regional, Pendolino i EuroNight. PKP eksploatuje również pociągi dużych prędkości pod marką „Pendolino”, które mogą rozwijać prędkość do 250 km/h.

POLREGIO to regionalne połączenie kolejowe w Polsce, które łączy różne miasta w kraju. Jest obsługiwany przez Polskie Koleje Państwowe (PKP) i oferuje niedrogie i wygodne opcje transportu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Pociągi POLREGIO zapewniają połączenia z największymi miastami, takimi jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Poznań. REGIO (R), REGIOplus, interREGIO (IR) i REGIOekspres (RE) to różne rodzaje pociągów obsługiwanych przez POLREGIO.

Rodzaje biletów i udogodnienia od Kraków do Gdańsk

Porównaj różne rodzaje biletów i udogodnienia oferowane przez PKP podczas podróży od Kraków do Gdańsk.

Second Class

Bilety drugiej klasy na PKP Intercity są tańsze, oferują standardowe miejsca siedzące z podstawowymi udogodnieniami i mogą być bardziej zatłoczone w godzinach szczytu podróży.
wifi WiFi
power_sockets Gniazdka elektryczne
luggage Bagaż
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie
air_con Klimatyzacja
bicycle Rower

First Class

Bilety pierwszej klasy w pociągach PKP oferują większe, wygodniejsze siedzenia, więcej miejsca na nogi, lepsze wyposażenie i udogodnienia, bezpłatne przekąski i napoje oraz cichszą atmosferę, ale są droższe.
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie

Opis obiektu

Dowiedz się więcej o różnych udogodnieniach dostępnych na pokładzie każdego przewoźnika na tej trasie.

wifi WiFi open icon close icon
Wszystkie krajowe pociągi Express InterCity oferują teraz bezpłatne Wi-Fi, podobnie jak na wybranych trasach międzynarodowych do Berlina i Wiednia, dzięki partnerstwu z T-Mobile, wiodącym operatorem komórkowym w Polsce.
quiet_zone Strefa Ciszy open icon close icon
Strefa Ciszy, bezpłatna, znajduje się w wagonie nr. 7 w każdym pociągu Express InterCity Premium, mieszczącym 61 miejsc.
power_sockets Gniazdka elektryczne open icon close icon
Pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych, których duża liczba dostępna jest zarówno w przewozach PKP regionalnych, jak i PKP międzyregionalnych.
luggage Bagaż open icon close icon
Podczas ich podróży możesz skorzystać z bezpłatnego limitu bagażu. Obejmuje to małe i łatwe do przenoszenia przedmioty, które mieszczą się w schowkach nad głową i pod siedzeniami. Jeżeli jednak bagaż jest zbyt duży, aby zmieścić się w tych przedziałach, naliczona zostanie opłata w wysokości 5,81 zł za sztukę. Dlatego przed wejściem do pociągu należy zwrócić uwagę na rozmiar bagażu pasażera, aby uniknąć dodatkowych opłat.
accessibility Dostępność open icon close icon
PKP Intercity zapewnia wyznaczone miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, przydzielone w zależności od rodzaju przewozu. W pociągach EIP zaleca się, aby tacy pasażerowie dokonali rezerwacji z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem, chociaż miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich są stale dostępne. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą również kupić bilety bezpośrednio w pociągach EIP, jeśli wyznaczone miejsca pozostaną otwarte. Dodatkowo na niektórych trasach pociągów znajdują się wagony przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Warto pamiętać, że jeśli niepełnosprawny pasażer podróżuje z psem asystującym, ma obowiązek zarezerwować cały przedział w wagonach z kuszetką.
food_and_drink Jedzenie i picie open icon close icon
Każdy podróżny otrzymuje bezpłatny napój niezależnie od klasy, a pasażerowie pierwszej klasy mogą również zjeść posiłek serwowany na swoim miejscu.
air_con Klimatyzacja open icon close icon
Wszystkie pociągi są wyposażone w klimatyzację.
bicycle Rower open icon close icon
Podczas podróży pociągiem możesz przewieźć niektóre przedmioty bezpłatnie. Są wśród nich łatwe do przenoszenia rzeczy mieszczące się w schowkach nad głową i pod siedzeniem, a także rozłożony wózek podczas podróży z dziećmi i jedna para nart. Za każdy przywieziony przez nich rower należy jednak uiścić dodatkową opłatę, pod warunkiem, że jest on rozłożony, a nie zapakowany.
Usługi na pokładzie PKP, POLREGIO and LOT od Kraków do Gdańsk
Porównaj usługi na pokładzie podczas podróży z Kraków do Gdańsk przez train.
Udogodnienia PKP POLREGIO LOT
quiet_zone Strefa Ciszy check cross cross
wifi WiFi check check check
power_sockets Gniazdka elektryczne check cross cross
luggage Bagaż check check check
accessibility Dostępność check check cross
food_and_drink Jedzenie i picie check cross check
air_con Klimatyzacja check cross cross
bicycle Rower check check cross

Kraków do Gdańsk Emisje CO2 przez Pociąg

Ecology
Pociąg
34kg
Autobus
36.42kg
Lot
97.13kg
Samochód
77.7kg
Jaka jest emisja CO2 dla pociągu od Kraków do Gdańsk? Emisje Co2 dla pobrania pociąg między Kraków a Gdańsk wynoszą 34kg.
Ile CO2 zaoszczędzę, jadąc pociągiem między Kraków a Gdańsk? Podróżując pociągiem między Kraków a Gdańsk, zaoszczędzisz 63.13kg emisji Co2 w porównaniu z lotem, 2.42kg w porównaniu z autobusem i 43.7kg w porównaniu z samochodem.

Czy coś możemy poprawić?

Często Zadawane Pytania

Ile kosztuje bilet pociąg od Kraków do Gdańsk?
Bilet pociąg z Kraków do Gdańsk to 192,11 zł. Jednak cena różni się w zależności od tego, jak wcześnie kupujesz i czy jest to pracowita pora dnia. Czasami można je znaleźć za tak tanie, jak 79,57 zł.
Jaki jest najtańszy bilet na pociąg z Kraków do Gdańsk?
Najtańszy bilet, jaki można uzyskać z Kraków do Gdańsk, to 79,57 zł. Zalecamy rezerwację jak najwcześniej i poza godzinami szczytu, aby uzyskać najtańszy możliwy bilet.
Jaka jest odległość między Kraków a Gdańsk przez pociąg?
Kraków do Gdańsk to 485,65 km.
Jak długo trwa pociąg między Kraków a Gdańsk?
Kraków do Gdańsk to średnio 6 godz. i 37 min. Jednak najszybsza opcja zabierze Cię tam w 4 godz. i 51 min.
Jakie firmy działają od Kraków do Gdańsk?
Kraków do Gdańsk jest obsługiwany przez operatorów 2. Możesz znaleźć na Virail PKP, POLREGIO and LOT świadczących usługi na tej trasie.
Ile pociąg dziennie zmienia się z Kraków na Gdańsk?
Kraków do Gdańsk ma średnio 10 połączeń dziennie.
O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg od Kraków do Gdańsk?
Najwcześniejszy pociąg od Kraków do Gdańsk rozpoczyna się pod adresem 00:10. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg od Kraków do Gdańsk?
Najnowszy pociąg od Kraków do Gdańsk odchodzi o 23:41. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
Czy powinienem zarezerwować bilet z wyprzedzeniem od Kraków do Gdańsk?
Jeśli możesz, zalecamy jak najwcześniejszą rezerwację biletu, aby zapewnić sobie większe oszczędności. Najtańszy bilet pociąg, jaki znaleźliśmy, to 79,57 zł, ale może on ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania.
Ile bezpośrednich połączeń przechodzi z Kraków do Gdańsk?
Istnieje średnio 10 z Kraków, aby przejść do Gdańsk.
Jaki jest najszybszy czas podróży między Kraków a Gdańsk przez pociąg?
Najszybszy czas podróży przez pociąg między Kraków a Gdańsk to 4 godz. i 51 min.
Czy istnieje bezpośredni pociąg z Kraków do Gdańsk?
Tak, istnieje bezpośredni pociąg między Kraków a Gdańsk.
Jakie są emisje CO2 dla Kraków do Gdańsk przez pociąg?
Podróż pociąg z Kraków do Gdańsk generuje 34kg emisji CO2.

Przejdź lokalnie z Kraków

Popularne trasy

Weekendowe wypady z Kraków

Trasy międzynarodowe z Kraków i okolic

Inne miejsca docelowe z Kraków

Główne połączenia kolejowe do Gdańsk

Powiązane trasy

Inne popularne trasy