Pociąg Szczecin - Katowice ceny od 148,99 zł

Rozpocząć z
148,99 zł

Szczecin do Katowice przez pociąg

Podróż z Szczecin do Katowice przez pociąg wynosi 468,08 km i zajmuje 12 godz. i 2 min. Dziennie odbywa się 1 połączeń, z pierwszym odlotem o 04:24, a ostatnim o 14:42. Możliwe jest podróżowanie z Szczecin do Katowice przez pociąg za jedyne 148,99 zł lub aż 228,14 zł. Najlepsza cena za tę podróż to 148,99 zł.

Najniższa cena148,99 zł
Czas trwania podróży12 godz. i 2 min
Połączenie dziennie1
Najniższa cena148,99 zł
Wyzsza cena228,14 zł
Pierwszy wyjazd04:24
Ostatni wyjazd14:42
Dystans468,08 km
OdjazdSzczecin
PrzyjazdKatowice
PrzewoźnicyPKP, LOT

Pociąg Bilety od Szczecin do Katowice

Data odjazdu
czwartek, 29 lut 2024

Porównuj najlepsze ceny biletów z Szczecin do Katowice

Z virail możesz porównać ceny pociągów z Szczecin do Katowice w mgnieniu oka. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać datę wyjazdu i, jeśli chcesz, posortować i pofiltrować wyniki po cenie i czasie przejazdu. Aby zarezerwować idealną podróż, virail przekieruje Cię bezpośrednio do strony przewoźnika w celu zapewnienia całkowicie bezpiecznego zakupu.

Ile kosztują bilety kolejowe przewoźników nisko kosztowych z Szczecin do Katowice?

Jeśli masz możliwość wcześniejszej rezerwacji, prawdopodobnie znajdziesz tanie bilety kolejowe z Szczecin do Katowice za 148,99 zł. Jeśli nie możesz rezerwować z wyprzedzeniem, bilety do Katowice kosztują około 203,47 zł.

Którzy przewoźnicy kolejowi jadą z Szczecin do Katowice?

Wśród wszystkich partnerów virail, możesz też skorzystać z usług , świadczącego usługi na trasie Szczecin - Katowice.

Ile zajmuje podróż z Szczecin do Katowice i kiedy odjeżdżają pociągi?

Przejazd między Szczecin a Katowice zajmuje 12 godz. i 2 min. Pierwszy pociąg odjeżdża o 04:24, a ostatni o 14:42. Podróż pociągiem do Katowice zabiera średnio 12 godz. i 2 min, ale dzięki najszybszemu połączeniu na miejsce dotrzesz w 10 godz. i 6 min. Pierwszy pociąg odjeżdża o 04:24, a ostatni wyjeżdża z Szczecin o 14:42.

Z jakich stacji odjeżdżają pociągi do Katowice?

Pociągi do Katowice odjeżdzają z Szczecin ze stacji i przyjeżdźają na stację .

Ile połączeń z Szczecin do Katowice jest dostępnych każdego dnia?

Jeśli chcesz pojechać do Katowice z Szczecin pociągiem, dziennie dostępnych jest 1 połączeń. Zauważ, że trasy 0 są bezpośrednie, natomiast trasy CVCC wymagają jednej lub więcej przesiadek. Stąd, jeśli nie chcesz się przesiadać, polecamy wybrać opcję z połączeniem bezpośrednim. Wybierz jednak bilet bezpośredni, jeśli wolisz zostać w tym samym pociągu i uniknąć przesiadek. Lubisz podróżować pociągiem na trasie do Katowice z Szczecin? Możliwe, że dostępne jest tylko jedno połączenie dziennie.

Pokaż pełny opisUkryj pełny opis

Porównaj ceny i bilety od Szczecin do Katowice

Tanie bilety pociąg od Szczecin do Katowice
Szukasz najlepszej oferty na bilet kolejowy na swoją podróż? Oto 4 sposoby na zdobycie tanich biletów kolejowych od Szczecin do Katowice.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem i zaoszczędź

Jeśli szukasz najlepszej oferty na podróż z Szczecin do Katowice, rezerwacja biletów kolejowych z wyprzedzeniem to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale pamiętaj, że bilety z wyprzedzeniem są zwykle dostępne dopiero na 3 miesiące przed datą podróży.

Zachowaj elastyczność w czasie podróży i odkrywaj podróże poza szczytem

Planowanie podróży poza godzinami szczytu oznacza nie tylko uniknięcie tłumów, ale także oszczędność pieniędzy. Elastyczność w harmonogramie i rozważenie alternatywnych tras lub czasów znacznie wpłynie na kwotę pieniędzy wydaną na przejście z Szczecin do Katowice.

Zawsze sprawdzaj oferty specjalne

Sprawdzanie najnowszych ofert może pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy, dlatego warto poświęcić czas na przeglądanie i porównywanie cen. Zadbaj więc o najlepszą ofertę na swój bilet i skorzystaj ze specjalnych taryf dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz zniżek dla grup.

Odblokuj potencjał wolniejszych pociągów lub pociągów łączących

Jeśli planujesz podróż z elastycznym czasem, dlaczego nie wybrać trasy widokowej? Jeżdżenie wolniejszymi pociągami lub pociągami przesiadkowymi, które zatrzymują się na większej liczbie przystanków, mogą zaoszczędzić pieniądze na bilecie — zdecydowanie warto rozważyć, czy mieści się to w Twoim rozkładzie jazdy.

Pokaż bilety wg
Najlepszy czas na rezerwację podróży od Szczecin do Katowice

Porada Virail Pro ✌: Rezerwując z 10-dniowym wyprzedzeniem, oszczędzasz średnio 10%.

Znajdź najlepszy dzień na podróż pociągiem do Katowice

Podróżując pociągiem do Katowice, jeśli chcesz uniknąć tłumów, możesz sprawdzić, jak często nasi klienci podróżują w ciągu najbliższych 30 dni, korzystając z poniższego wykresu. Średnio godziny szczytu podróży to między 6:30 a 9 rano lub między 16:00 a 19:00 wieczorem. Należy o tym pamiętać podczas podróży do miejsca wyjazdu, ponieważ dotarcie na miejsce może zająć trochę więcej czasu, szczególnie w dużych miastach!

Przewoźnicy na tej trasie

Dowiedz się więcej o przewoźnikach na tej trasie.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji polskich kolei państwowych zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Firma obsługuje różne typy pociągów, w tym pociągi Intercity, Express, Regional, Pendolino i EuroNight. PKP eksploatuje również pociągi dużych prędkości pod marką „Pendolino”, które mogą rozwijać prędkość do 250 km/h.

Rodzaje biletów i udogodnienia od Szczecin do Katowice

Porównaj różne rodzaje biletów i udogodnienia oferowane przez PKP podczas podróży od Szczecin do Katowice.

Second Class

Bilety drugiej klasy na PKP Intercity są tańsze, oferują standardowe miejsca siedzące z podstawowymi udogodnieniami i mogą być bardziej zatłoczone w godzinach szczytu podróży.
wifi WiFi
power_sockets Gniazdka elektryczne
luggage Bagaż
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie
air_con Klimatyzacja
bicycle Rower

First Class

Bilety pierwszej klasy w pociągach PKP oferują większe, wygodniejsze siedzenia, więcej miejsca na nogi, lepsze wyposażenie i udogodnienia, bezpłatne przekąski i napoje oraz cichszą atmosferę, ale są droższe.
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie

Opis obiektu

Dowiedz się więcej o różnych udogodnieniach dostępnych na pokładzie każdego przewoźnika na tej trasie.

wifi WiFi open icon close icon
Wszystkie krajowe pociągi Express InterCity oferują teraz bezpłatne Wi-Fi, podobnie jak na wybranych trasach międzynarodowych do Berlina i Wiednia, dzięki partnerstwu z T-Mobile, wiodącym operatorem komórkowym w Polsce.
quiet_zone Strefa Ciszy open icon close icon
Strefa Ciszy, bezpłatna, znajduje się w wagonie nr. 7 w każdym pociągu Express InterCity Premium, mieszczącym 61 miejsc.
power_sockets Gniazdka elektryczne open icon close icon
Pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych, których duża liczba dostępna jest zarówno w przewozach PKP regionalnych, jak i PKP międzyregionalnych.
luggage Bagaż open icon close icon
Podczas ich podróży możesz skorzystać z bezpłatnego limitu bagażu. Obejmuje to małe i łatwe do przenoszenia przedmioty, które mieszczą się w schowkach nad głową i pod siedzeniami. Jeżeli jednak bagaż jest zbyt duży, aby zmieścić się w tych przedziałach, naliczona zostanie opłata w wysokości 5,81 zł za sztukę. Dlatego przed wejściem do pociągu należy zwrócić uwagę na rozmiar bagażu pasażera, aby uniknąć dodatkowych opłat.
accessibility Dostępność open icon close icon
PKP Intercity zapewnia wyznaczone miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, przydzielone w zależności od rodzaju przewozu. W pociągach EIP zaleca się, aby tacy pasażerowie dokonali rezerwacji z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem, chociaż miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich są stale dostępne. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą również kupić bilety bezpośrednio w pociągach EIP, jeśli wyznaczone miejsca pozostaną otwarte. Dodatkowo na niektórych trasach pociągów znajdują się wagony przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Warto pamiętać, że jeśli niepełnosprawny pasażer podróżuje z psem asystującym, ma obowiązek zarezerwować cały przedział w wagonach z kuszetką.
food_and_drink Jedzenie i picie open icon close icon
Każdy podróżny otrzymuje bezpłatny napój niezależnie od klasy, a pasażerowie pierwszej klasy mogą również zjeść posiłek serwowany na swoim miejscu.
air_con Klimatyzacja open icon close icon
Wszystkie pociągi są wyposażone w klimatyzację.
bicycle Rower open icon close icon
Podczas podróży pociągiem możesz przewieźć niektóre przedmioty bezpłatnie. Są wśród nich łatwe do przenoszenia rzeczy mieszczące się w schowkach nad głową i pod siedzeniem, a także rozłożony wózek podczas podróży z dziećmi i jedna para nart. Za każdy przywieziony przez nich rower należy jednak uiścić dodatkową opłatę, pod warunkiem, że jest on rozłożony, a nie zapakowany.
Usługi na pokładzie PKP and LOT od Szczecin do Katowice
Porównaj usługi na pokładzie podczas podróży z Szczecin do Katowice przez train.
Udogodnienia PKP LOT
quiet_zone Strefa Ciszy check cross
wifi WiFi check check
power_sockets Gniazdka elektryczne check cross
luggage Bagaż check check
accessibility Dostępność check cross
food_and_drink Jedzenie i picie check check
air_con Klimatyzacja check cross
bicycle Rower check cross

Szczecin do Katowice Emisje CO2 przez Pociąg

Ecology
Pociąg
32.77kg
Autobus
35.11kg
Lot
93.62kg
Samochód
74.89kg
Jaka jest emisja CO2 dla pociągu od Szczecin do Katowice? Emisje Co2 dla pobrania pociąg między Szczecin a Katowice wynoszą 32.77kg.
Ile CO2 zaoszczędzę, jadąc pociągiem między Szczecin a Katowice? Podróżując pociągiem między Szczecin a Katowice, zaoszczędzisz 60.85kg emisji Co2 w porównaniu z lotem, 2.34kg w porównaniu z autobusem i 42.12kg w porównaniu z samochodem.

Czy coś możemy poprawić?

Często Zadawane Pytania

Ile kosztuje bilet pociąg od Szczecin do Katowice?
Bilet pociąg z Szczecin do Katowice to 203,47 zł. Jednak cena różni się w zależności od tego, jak wcześnie kupujesz i czy jest to pracowita pora dnia. Czasami można je znaleźć za tak tanie, jak 148,99 zł.
Jaki jest najtańszy bilet na pociąg z Szczecin do Katowice?
Najtańszy bilet, jaki można uzyskać z Szczecin do Katowice, to 148,99 zł. Zalecamy rezerwację jak najwcześniej i poza godzinami szczytu, aby uzyskać najtańszy możliwy bilet.
Jaka jest odległość między Szczecin a Katowice przez pociąg?
Szczecin do Katowice to 468,08 km.
Jak długo trwa pociąg między Szczecin a Katowice?
Szczecin do Katowice to średnio 12 godz. i 2 min. Jednak najszybsza opcja zabierze Cię tam w 10 godz. i 6 min.
Jakie firmy działają od Szczecin do Katowice?
Szczecin do Katowice jest obsługiwany przez operatorów 1. Możesz znaleźć na Virail PKP and LOT świadczących usługi na tej trasie.
Ile pociąg dziennie zmienia się z Szczecin na Katowice?
Szczecin do Katowice ma średnio 1 połączeń dziennie.
O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg od Szczecin do Katowice?
Najwcześniejszy pociąg od Szczecin do Katowice rozpoczyna się pod adresem 04:24. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg od Szczecin do Katowice?
Najnowszy pociąg od Szczecin do Katowice odchodzi o 14:42. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
Czy powinienem zarezerwować bilet z wyprzedzeniem od Szczecin do Katowice?
Jeśli możesz, zalecamy jak najwcześniejszą rezerwację biletu, aby zapewnić sobie większe oszczędności. Najtańszy bilet pociąg, jaki znaleźliśmy, to 148,99 zł, ale może on ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania.
Jakie stacje mogę przejść od Szczecin do Katowice?
Istnieją stacje 3, z których możesz wyjechać z Szczecin, aby przejść do Katowice. Możesz przejść z Warzymice Osiedle Kresy, Szczecin Dąbie and Szczecin Główny i możesz dotrzeć do Katowice Dworzec and Katowice Ligota.
Jaki jest najszybszy czas podróży między Szczecin a Katowice przez pociąg?
Najszybszy czas podróży przez pociąg między Szczecin a Katowice to 10 godz. i 6 min.
Czy istnieje bezpośredni pociąg z Szczecin do Katowice?
Tak, istnieje bezpośredni pociąg między Szczecin a Katowice.
Jakie są emisje CO2 dla Szczecin do Katowice przez pociąg?
Podróż pociąg z Szczecin do Katowice generuje 32.77kg emisji CO2.

Przejdź lokalnie z Szczecin

Popularne trasy

Weekendowe wypady z Szczecin

Trasy międzynarodowe z Szczecin i okolic

Inne miejsca docelowe z Szczecin

Główne połączenia kolejowe do Katowice

Powiązane trasy

Inne popularne trasy