Pociąg Łódź - Katowice ceny od 44,70 zł

Rozpocząć z
44,70 zł
Odkryć

Łódź do Katowice przez pociąg

Podróż z Łódź do Katowice przez pociąg wynosi 168,87 km i zajmuje 5 godz. i 5 min. Dziennie odbywa się 6 połączeń, z pierwszym odlotem o 05:19, a ostatnim o 20:11. Możliwe jest podróżowanie z Łódź do Katowice przez pociąg za jedyne 44,70 zł lub aż 648,35 zł. Najlepsza cena za tę podróż to 44,70 zł.

Najniższa cena44,70 zł
Czas trwania podróży5 godz. i 5 min
Połączenie dziennie6
Najniższa cena44,70 zł
Wyzsza cena648,35 zł
Pierwszy wyjazd05:19
Ostatni wyjazd20:11
Dystans168,87 km
OdjazdŁódź
PrzyjazdKatowice
PrzewoźnicyPKP, LOT

Pociąg Bilety od Łódź do Katowice

Data odjazdu
poniedziałek, 11 gru 2023

Porównuj najlepsze ceny biletów z Łódź do Katowice

Znalezienie idealnego połączenia kolejowego nigdy nie było prostsze: dzięki virail możesz porównać setki ofert naraz wpisując tylko datę wyjazdu. Poprzez flitry ceny i daty wyjazdu możesz ograniczyć liczbę wyników i znaleźć idealne rozwiązanie. Rezerwacja ma miejsce na stronie przewoźnika, na którą zostaniesz automatycznie przekierowany.

Jaka jest cena najtańszego biletu na pociąg z Łódź do Katowice?

Bilety na pociąg z Łódź do Katowice kosztują średnio 184,98 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub wybierasz mniej oblegane terminy, możesz znaleźć bilety cenie od 44,70 zł.

Którzy przewoźnicy obsługują trasę z Łódź do Katowice?

Virail współpracuje z ponad 200 partnerami w Europie i na całym świecie, między innymi z na trasie kolejowej Łódź - Katowice.

O której odjeżdżają pociągi do Katowice i ile trwa podróż?

Dotarcie do Katowice zajmie Ci 5 godz. i 5 min. Pierwszy pociąg odjeżdźa z Łódź o 05:19, a ostatni o 20:11'. Z najszybszym połączeniem dotrzesz do Katowice w 2 godz. i 41 min, ale średnio zabiera to 5 godz. i 5 min.

Na jakich stacjach możesz wsiąść w pociąg do Katowice i na jaką stację przyjedziesz?

Pociągi do Katowice odjeżdzają z Łódź ze stacji i przyjeżdźają na stację .

Jeśli podróżujesz pociągiem z do Katowice z Łódź: Ile jest dziennych połączeń?

Jeśli chcesz pojechać do Katowice z Łódź pociągiem, dziennie dostępnych jest 6 połączeń. Zauważ, że trasy 2 są bezpośrednie, natomiast trasy CVCC wymagają jednej lub więcej przesiadek. Stąd, jeśli nie chcesz się przesiadać, polecamy wybrać opcję z połączeniem bezpośrednim. Wybierz jednak bilet bezpośredni, jeśli wolisz zostać w tym samym pociągu i uniknąć przesiadek. Lubisz podróżować pociągiem na trasie do Katowice z Łódź? Możliwe, że dostępne jest tylko jedno połączenie dziennie.

Każdego dnia dostępnych jest 6 połączeń kolejowych z Łódź do Katowice. Zauważ, że wśród nich jest 4 tras z co najmniej jedną przesiadką i jedynie 2 połączeń bezpośrednich. W rezultacie wybór oferty z przesiadką jest czasami najbardziej efektywną opcją, chociaż podróż trwa dłużej. Zwłaszcza, kiedy dostępnych jest niewiele połączeń i kiedy szukasz biletu na ostatnią chwilę. Jeśli jednak chcesz uniknąć przesiadek, wybierz bilet bezpośredni.

Pokaż pełny opisUkryj pełny opis

Porównaj ceny i bilety od Łódź do Katowice

Tanie bilety pociąg od Łódź do Katowice
Szukasz najlepszej oferty na bilet kolejowy na swoją podróż? Oto 4 sposoby na zdobycie tanich biletów kolejowych od Łódź do Katowice.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem i zaoszczędź

Jeśli szukasz najlepszej oferty na podróż z Łódź do Katowice, rezerwacja biletów kolejowych z wyprzedzeniem to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale pamiętaj, że bilety z wyprzedzeniem są zwykle dostępne dopiero na 3 miesiące przed datą podróży.

Zachowaj elastyczność w czasie podróży i odkrywaj podróże poza szczytem

Planowanie podróży poza godzinami szczytu oznacza nie tylko uniknięcie tłumów, ale także oszczędność pieniędzy. Elastyczność w harmonogramie i rozważenie alternatywnych tras lub czasów znacznie wpłynie na kwotę pieniędzy wydaną na przejście z Łódź do Katowice.

Zawsze sprawdzaj oferty specjalne

Sprawdzanie najnowszych ofert może pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy, dlatego warto poświęcić czas na przeglądanie i porównywanie cen. Zadbaj więc o najlepszą ofertę na swój bilet i skorzystaj ze specjalnych taryf dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz zniżek dla grup.

Odblokuj potencjał wolniejszych pociągów lub pociągów łączących

Jeśli planujesz podróż z elastycznym czasem, dlaczego nie wybrać trasy widokowej? Jeżdżenie wolniejszymi pociągami lub pociągami przesiadkowymi, które zatrzymują się na większej liczbie przystanków, mogą zaoszczędzić pieniądze na bilecie — zdecydowanie warto rozważyć, czy mieści się to w Twoim rozkładzie jazdy.

Pokaż bilety wg

Najlepszy czas na rezerwację podróży od Łódź do Katowice

Porada Virail Pro ✌: Rezerwując z 10-dniowym wyprzedzeniem, oszczędzasz średnio 10%.

Cena w miarę zbliżania się daty wyjazdu

Firmy kolejowe mogą pobierać wyższe ceny biletów w miarę zbliżania się daty odjazdu. Ceny w kolejnych dniach mogą wahać się od około 56,01 zł do 254,59 zł, ale mogą ulec zmianie. Radzimy dokonać rezerwacji tak wcześnie, jak to możliwe, aby potencjalnie zaoszczędzić do 78% na swojej podróży!

Znajdź najlepszy dzień na podróż pociągiem do Katowice

Podróżując pociągiem do Katowice, jeśli chcesz uniknąć tłumów, możesz sprawdzić, jak często nasi klienci podróżują w ciągu najbliższych 30 dni, korzystając z poniższego wykresu. Średnio godziny szczytu podróży to między 6:30 a 9 rano lub między 16:00 a 19:00 wieczorem. Należy o tym pamiętać podczas podróży do miejsca wyjazdu, ponieważ dotarcie na miejsce może zająć trochę więcej czasu, szczególnie w dużych miastach!

Przewoźnicy na tej trasie

Dowiedz się więcej o przewoźnikach na tej trasie.

Grupa PKP powstała w 2001 roku w wyniku restrukturyzacji polskich kolei państwowych zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Firma obsługuje różne typy pociągów, w tym pociągi Intercity, Express, Regional, Pendolino i EuroNight. PKP eksploatuje również pociągi dużych prędkości pod marką „Pendolino”, które mogą rozwijać prędkość do 250 km/h.

Rodzaje biletów i udogodnienia od Łódź do Katowice

Porównaj różne rodzaje biletów i udogodnienia oferowane przez PKP podczas podróży od Łódź do Katowice.

Second Class

Bilety drugiej klasy na PKP Intercity są tańsze, oferują standardowe miejsca siedzące z podstawowymi udogodnieniami i mogą być bardziej zatłoczone w godzinach szczytu podróży.
wifi WiFi
power_sockets Gniazdka elektryczne
luggage Bagaż
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie
air_con Klimatyzacja
bicycle Rower

First Class

Bilety pierwszej klasy w pociągach PKP oferują większe, wygodniejsze siedzenia, więcej miejsca na nogi, lepsze wyposażenie i udogodnienia, bezpłatne przekąski i napoje oraz cichszą atmosferę, ale są droższe.
accessibility Dostępność
food_and_drink Jedzenie i picie

Opis obiektu

Dowiedz się więcej o różnych udogodnieniach dostępnych na pokładzie każdego przewoźnika na tej trasie.

wifi WiFi open icon close icon
Wszystkie krajowe pociągi Express InterCity oferują teraz bezpłatne Wi-Fi, podobnie jak na wybranych trasach międzynarodowych do Berlina i Wiednia, dzięki partnerstwu z T-Mobile, wiodącym operatorem komórkowym w Polsce.
quiet_zone Strefa Ciszy open icon close icon
Strefa Ciszy, bezpłatna, znajduje się w wagonie nr. 7 w każdym pociągu Express InterCity Premium, mieszczącym 61 miejsc.
power_sockets Gniazdka elektryczne open icon close icon
Pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych, których duża liczba dostępna jest zarówno w przewozach PKP regionalnych, jak i PKP międzyregionalnych.
luggage Bagaż open icon close icon
Podczas ich podróży możesz skorzystać z bezpłatnego limitu bagażu. Obejmuje to małe i łatwe do przenoszenia przedmioty, które mieszczą się w schowkach nad głową i pod siedzeniami. Jeżeli jednak bagaż jest zbyt duży, aby zmieścić się w tych przedziałach, naliczona zostanie opłata w wysokości 5,81 zł za sztukę. Dlatego przed wejściem do pociągu należy zwrócić uwagę na rozmiar bagażu pasażera, aby uniknąć dodatkowych opłat.
accessibility Dostępność open icon close icon
PKP Intercity zapewnia wyznaczone miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej, przydzielone w zależności od rodzaju przewozu. W pociągach EIP zaleca się, aby tacy pasażerowie dokonali rezerwacji z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem, chociaż miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich są stale dostępne. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą również kupić bilety bezpośrednio w pociągach EIP, jeśli wyznaczone miejsca pozostaną otwarte. Dodatkowo na niektórych trasach pociągów znajdują się wagony przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Warto pamiętać, że jeśli niepełnosprawny pasażer podróżuje z psem asystującym, ma obowiązek zarezerwować cały przedział w wagonach z kuszetką.
food_and_drink Jedzenie i picie open icon close icon
Każdy podróżny otrzymuje bezpłatny napój niezależnie od klasy, a pasażerowie pierwszej klasy mogą również zjeść posiłek serwowany na swoim miejscu.
air_con Klimatyzacja open icon close icon
Wszystkie pociągi są wyposażone w klimatyzację.
bicycle Rower open icon close icon
Podczas podróży pociągiem możesz przewieźć niektóre przedmioty bezpłatnie. Są wśród nich łatwe do przenoszenia rzeczy mieszczące się w schowkach nad głową i pod siedzeniem, a także rozłożony wózek podczas podróży z dziećmi i jedna para nart. Za każdy przywieziony przez nich rower należy jednak uiścić dodatkową opłatę, pod warunkiem, że jest on rozłożony, a nie zapakowany.
Usługi na pokładzie PKP, LOT and POLREGIO od Łódź do Katowice
Porównaj usługi na pokładzie podczas podróży z Łódź do Katowice przez train.
Udogodnienia PKP LOT POLREGIO
quiet_zone Strefa Ciszy check cross cross
wifi WiFi check check check
power_sockets Gniazdka elektryczne check cross cross
luggage Bagaż check check check
accessibility Dostępność check cross check
food_and_drink Jedzenie i picie check check cross
air_con Klimatyzacja check cross cross
bicycle Rower check cross check

Łódź do Katowice Emisje CO2 przez Pociąg

Ecology
Pociąg
11.82kg
Autobus
12.66kg
Lot
33.77kg
Samochód
27.02kg
Jaka jest emisja CO2 dla pociągu od Łódź do Katowice? Emisje Co2 dla pobrania pociąg między Łódź a Katowice wynoszą 11.82kg.
Ile CO2 zaoszczędzę, jadąc pociągiem między Łódź a Katowice? Podróżując pociągiem między Łódź a Katowice, zaoszczędzisz 21.95kg emisji Co2 w porównaniu z lotem, 0.84kg w porównaniu z autobusem i 15.2kg w porównaniu z samochodem.

Często Zadawane Pytania

Ile kosztuje bilet pociąg od Łódź do Katowice?
Bilet pociąg z Łódź do Katowice to 184,98 zł. Jednak cena różni się w zależności od tego, jak wcześnie kupujesz i czy jest to pracowita pora dnia. Czasami można je znaleźć za tak tanie, jak 44,70 zł.
Jaki jest najtańszy bilet na pociąg z Łódź do Katowice?
Najtańszy bilet, jaki można uzyskać z Łódź do Katowice, to 44,70 zł. Zalecamy rezerwację jak najwcześniej i poza godzinami szczytu, aby uzyskać najtańszy możliwy bilet.
Jaka jest odległość między Łódź a Katowice przez pociąg?
Łódź do Katowice to 168,87 km.
Jak długo trwa pociąg między Łódź a Katowice?
Łódź do Katowice to średnio 5 godz. i 5 min. Jednak najszybsza opcja zabierze Cię tam w 2 godz. i 41 min.
Jakie firmy działają od Łódź do Katowice?
Łódź do Katowice jest obsługiwany przez operatorów 2. Możesz znaleźć na Virail PKP, LOT and POLREGIO świadczących usługi na tej trasie.
Ile pociąg dziennie zmienia się z Łódź na Katowice?
Łódź do Katowice ma średnio 6 połączeń dziennie.
O której godzinie odjeżdża pierwszy pociąg od Łódź do Katowice?
Najwcześniejszy pociąg od Łódź do Katowice rozpoczyna się pod adresem 05:19. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
O której godzinie odjeżdża ostatni pociąg od Łódź do Katowice?
Najnowszy pociąg od Łódź do Katowice odchodzi o 20:11. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić u nas harmonogram w dniu, w którym chcesz wyjechać, ponieważ czas może się różnić.
Czy powinienem zarezerwować bilet z wyprzedzeniem od Łódź do Katowice?
Jeśli możesz, zalecamy jak najwcześniejszą rezerwację biletu, aby zapewnić sobie większe oszczędności. Najtańszy bilet pociąg, jaki znaleźliśmy, to 44,70 zł, ale może on ulec zmianie w zależności od zapotrzebowania.
Ile bezpośrednich połączeń przechodzi z Łódź do Katowice?
Istnieje średnio 2 z Łódź, aby przejść do Katowice.
Jaki jest najszybszy czas podróży między Łódź a Katowice przez pociąg?
Najszybszy czas podróży przez pociąg między Łódź a Katowice to 2 godz. i 41 min.
Czy istnieje bezpośredni pociąg z Łódź do Katowice?
Tak, istnieje bezpośredni pociąg między Łódź a Katowice.
Jakie są emisje CO2 dla Łódź do Katowice przez pociąg?
Podróż pociąg z Łódź do Katowice generuje 11.82kg emisji CO2.

Przejdź lokalnie z Łódź

Popularne trasy

Weekendowe wypady z Łódź

Trasy międzynarodowe z Łódź i okolic

Inne miejsca docelowe z Łódź

Główne połączenia kolejowe do Katowice

Powiązane trasy

Inne popularne trasy